subskrybuj kanał RSS

Thursday, 18 October 2018

Wywóz odpadów Warszawa

Autor: odrzutywywozmag dnia 23 stycznia 2017

Zalegające po kilka tygodni worki ze śmieciami i gruzem coraz bardziej irytują mieszkańców, zwłaszcza iż na moc z nich ważna natknąć się w sercem Gdańska. Służąca je nazwa tłumaczy, że to postać znacznej dawce zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz niedawna nowość w umowie, do jakiej mało który klient się stosuje.

Jeśli prowadzisz remont, obecne na swoją rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, gdyż nie stanie on zaakceptowany w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm świadczących taką usługę kontenery na gruz Warszawa.

Sęk w ostatnim, że z reklam naszych czytelników wynika, że worki z logo tej marki są przy trójmiejskich ulicach nawet po chwila tygodni.

- W klubie z przebudową domu zamówiłam worki na gruz. Wzięłam pakiet trzech worków 2,5-tonowych oraz jeden 1,5-tonowy. Zapłaciłam przy odbiorze pustych worków – mówi pani Maria z ul. Jaworowej w Gdańsku. – Firma deklaruje na ścianie internetowej „szybkość działania: odbiór następuje maksymalnie w układzie czterech dni codziennych od momentu zgłoszenia napełnionego worka”. Rzeczywiście, „szybkość działania” pokazała się podczas dostarczenia zamówionych pustych worków. Dostawca zjawił się w ruchu pół godziny. Jednak odkąd worki zostały napełnione, nie istniałoby teraz jakiejkolwiek reakcji. Worki stały przed moim domem mało dwa miesiące.

- Mamy osiem samochodów, z czego jeden obsługuje Gdynię, ale opóźnienia jesteśmy dopiero w Gdańsku. Jest niemało przyczyn takiego stanu rzeczy – przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. – Pierwszy, to prawdziwa miarę punktów, do jakich nie możemy śmiało dojechać, bo są po prostu pozastawiane samochodami. A tak wyglądamy po kilka podejść, aż się uda. To strata czasu, a trzeba mieć, że punktów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały okres je wykupują. Kolejny problem liczy na ostatnim, że do ostatnia pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co znacznie wydłużało chwila ich wywozu, bo trzeba je istniałoby najpierw oddzielić. Miesiąc temu poprawili ten zapis, tylko raz, że nie wszyscy czytają uważnie umowy, i dwa – u nas jest społeczne wywóz odpadów Warszawa przyzwolenie na wyrzucanie śmieci do plecaków czy kontenerów z gruzem.

Istnieje również trzeci problem. – Ten czas stanowi o wiele większy w zestawieniu nawet z ubiegłym rokiem, gdyż jesteśmy o moc dużo zleceń. Nie ze każdym się wyrabiamy – przyznaje kierownik. – Zdajemy sobie sytuację z tej pozycji i dokładamy wszystkich starań, żeby czas oczekiwania się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w zgodzie jesteśmy zapis, który występuje, że wywozimy worki „w porządku ok. czterech dni”, ale same zastrzegamy sobie w niej należeć do wydłużenia obecnego momentu. Teraz średni czas na wywóz naszych worków ma ok. 2 tygodni.

Co na ostatnie klienci? Ich cierpliwość pewno się skończyć, gdy Straż Miejska zacznie wystawiać mandaty właścicielom nieruchomości za przetrzymywanie na nich śmieci…

Zostaw swój komentarz. Jeśli chcesz mieć własny obrazek obok komentarza skorzystaj ze strony gravatar!

*